Medailonky a tvorba lektorů

Medailonky a tvorba lektorů, kteří výcvikem prošli:

Kateřina Hyská

Něco o Kačí: Láká každého do přítomnosti už svou přítomností. Je to člověk s otevřenou myslí, který Vám vždy zlepší náladu. Její cesta je dlážená zkušenostmi školy života. Tahle škola jí dala do vínku pokoru a vděčnost, se kterou je tu pro všechny kolem. Všímavé koučování nebo workshop, to a ještě další s Kačí. 
 
 
Působnost: Praha
 

Kateřina Paclíková

Něco o Kačí: Moje profesní cesta začala tím, že jsem vystudovala svůj vysněný obor – psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Momentálně pokračuji doktorským studiem na Institutu sociálního zdraví na Univerzitě Palackého v Olomouci (OUSHI), kde se věnuji mapování systému péče o děti a dospívající s emocionálními a behaviorálními problémy (EBP) na Slovensku i u nás. Cílem výzkumu je podrobně zmapovat všechny druhy poskytované péče (preventivní, sociální, zdravotní) a podpořit rozvoj uceleného integrovaného systému péče o děti a dospívající s EBP. Kromě doktorského studia pracuji jako asistentka koordinátora projektu Rodina v klidu a lektorka programů pro děti i dospělé v centru Snoezelen Olomouc, kde také vedu workshopy o Mindfulness. Spolupracuji s Revmaligou v rámci jejich klubu Kloubíci, který sdružuje děti a mládež s revmatickými onemocněními, jejich rodiny a přátele. Společně pracujeme na vytvoření materiálů k lepšímu porozumění prožívání revmatického onemocnění u dětí a další osvětě. Mojí srdeční záležitostí je Mindfulness a jóga a jejich využití ke zmírnění stresu a bolesti nebo „jen“ celkově pohodovějšímu každodennímu životu. Díky těmto dvěma směrům se spojila moje osobní i profesní cesta. S mojí vlastní chronickou bolestí mi poprvé pomohla až právě uvolněnost a otevřenost po hodině jógy, Mindfulness později dodalo těmto kvalitám ještě hlubší rozměr v podobě uklidnění, zastavení se kdykoli během dne a schopnosti být spojena se sebou a tím, co se právě teď děje, ať už je to pozitivní nebo negativní. Práce s bolestí, vlastní nejistotou a strachem je nekončící proces, ale právě díky těmto zkušenostem „před a po Mindfulness“ můžu tuto techniku či obecněji řečeno životní styl předávat dál, protože v to opravdu věřím. Aneb jak se říká, „kdo nezažil, nepochopí“. Na mých workshopech můžete zažít, vyzkoušet, ochutnat, užít si, být.
Ve volném čase neodolám všímavě vychutnanému sójovému cappuccinu, procházce v přírodě a dobré společnosti, ať už dětí nebo blízkých dospělých. 😊
 
Stránky: Snoezelen Olomouc: www.povzbuzeni.cz
 
 
Působnost: Olomouc
 

Blanka Fröhlichová

Něco o Blance: Krásný den, jmenuji se Blanka a krom toho, že ráda čtu, píšu, tančím a zpívám, miluji také přírodu. 
To vše se propojilo v mém povolání, kterým se z práce obchodní ředitelky postupně stalo integrativní (holotropní) dýchání a transpersonální terapie, mindfulness a také ruční výroba zcela přírodní kosmetiky a hraní s písmenky (copywriting). 
Právě technika mindfulness se v mé práci úžasně propojila s transpersonálními technikami práce s dechem, kterým se věnuji od roku 2008. Díky tomu pro mě bylo úplně přirozené začít pracovat s oběma cestami, které společně vedou k plnějšímu, všímavějšímu a šťastnějšímu prožívání sebe sama. 
Když bude svět plný všímavých lidí, bude to ještě hezčí místo pro život. Myslíte si to také? Potom to spolu pojďme více prozkoumat…
 
 
Působnost: Praha a nebo dle dohody
 

Kamil Schuster

Něco o Kamilovi: S principy osobního rozvoje, a hlavně Mindfulness jsem se setkal na své iniciační cestě někdy v roce 2015 a postupně si tyto metody duševního rozvoje získaly mou plnou pozornost. Nakonec jsem absolvoval lektorský výcvik – Akademii Mindfulness a rozhodl se toto umění vnímavé pozornosti šířit dál. Jako zajímavé rozšíření byl pro mě i semestr Školy Improvizace, která pracuje s přítomností a posouváním osobních hranic nastavených naším EGEM.Zabývám se také oblastmi práce s nevědomím/stínem a jeho impulzy, jejichž přijetí a integrace napomáhají nalezení vlastní cesty ke zkvalitnění či zklidnění života jednotlivce. To potažmo přispívá i k zlepšení i života na celé planetě 😉 Studuji psychologii C. G. Junga, Procesově orientovanou psychoter apii A. Mindella, zabývám se Metodou Vima Hofa, inspirují mě tradiční Indiánské, i evropské filozofie, a další cesty procesu iniciace.

K „probuzení“ je třeba vůle, a ty, kteří ji v sobě najdou, bych rád podporoval jako průvodce při jejich hledání cesty k sobě a plné osobní svobodě.

Protože věřím, že naším primárním úkolem je poznání, tedy reflexe a sebereflexe, je náš „Vnitřní kraj“ právě tím nepoznaným tajemstvím. Tak tedy jdu stále hlouběji a hlouběji „po cestách srdce, a bez dechu se dívám.“ (Don Juan)

 
Působnost: Praha
 

Eliška Kučerová

Něco o Elišce: Když jsem byla malá, strašně ráda jsem tancovala. A tak jsem byla zapsaná na hodiny baletu. Plijé a demiplijé, historie tance.. vůbec mě to nebavilo a jako malá jsem si myslela, že pokud chci tancovat, je balet jediná možnost a na tanec jsem dlouho zanevřela. Co se změnilo? Mindfulness. Cítím obrovskou vděčnost za existenci mindfulness, které mi pomohlo opět otevřít dveře do sebe sama, napojit se na tělesné vjemy a počitky. Zamilovala jsem se do mindfulness a zamilovala jsem se do těla obecně. Fascinuje mě svojí dokonalostí, svojí přítomností, svojí pravdomluvností. Zamilovala jsem se dechu, opět jsem se vrátila k radosti z doteků a tanci, k tomu živelnému, který mě tak naplňoval, když jsem byla malá.  
Je to nářez, ale stojí to za to. Baví mě pracovat s tělem, zkoumat jeho počitky, všímat si impulsů, učit se jim naslouchat. Mindfulness mi napomáhá být více tady a teď. Být více napojena na své tělo nežli na svou hlavu a myšlenky. Protože myšlenka je pouhý děj v mozku, až ve chvíli kdy ji přisoudím větší význam a důležitost, stane se v mém světě realitou, které budu věřit. Pojďme spolu roztančit naše duše.

Stránky: peliska.cz
 
Působnost: Znojmo, Brno
Změna hesla
Prosím zadejte svůj email. Nové heslo obdržíte emailem.